Εκ της Μητροπόλεως μας ανακοινώνεται ότι το εσπέρας της Παρασκευής 16 Μαίου και από ώρα 8.30μ.μ. έως 11.00μ.μ. θα τελεστεί Νυκτερινή Αρχιερατική Θεία Λειτουργία εις τον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Ευαγγελισμού της Θεοτόκου, επί τη ενάρξη των ενδοσχολικών και πανελληνίων εξετάσεων. Καλούμε και προσκαλούμε την μαθητιώσα νεολαία, τα νιάτα του τόπου μας τα οποία προσέρχονται στον στίβο των εξετάσεων όπως μετέχουν στην Θεία Λειτουργία, προσευχηθούν και αντλήσουν δύναμη για την δοκιμασία τους αυτή. Στο τέλος της Θείας Λειτουργίας θα αναπεμφθεί ειδική προσευχή-ευχή.